כמה זמן מחזיק בוטוקס במצח

כמה זמן מחזיק בוטוקס במצח

אחת השאלות הנפוצה ביותר היא כמה זמן מחזיק בוטוקס במצח, יש לזכור כי משך ההשפעה של הזרקת בוטוקס היא אינדיבידואלית ומשתנה בין אדם לאדם.

הטיפול של בוטוקס במצח מחזיק מעמד כשלושה עד שישה חודשים. כאשר פעילות השריר שבו הוזרק בוטוקס חוזרת בהדרגה, ייתכן והקמטים והקווים יופיעו שוב. יחד עם זאת ייתכנו מקרים בהם הקמטים פחות יראו לעין גם לאחר שיש חודשים זאת מכיוון כי השריר עדיין מכווץ.

האם טיפולי בוטוקס למצח הם בטוחים?

טיפולי בוטוקס הם בטוחים והם אושרו על ידי FDA מנהל התרופות כאחד מהטיפולים היעילים והבטוחים ביותר לביצוע טיפולים אסתטיים והחלקת קמטים.

לשפר את האפקט ולהגיע לתוצאה ארוכת טווח

אחד הדברים אותו כל מטופל רוצה להשיג כאשר מבצעים הזרקת בוטוקס הוא טווח השפעה ארוך יותר. ניתן ליטול אבץ כמה ימים לפני טיפול. נמצא כי נטילת אבץ במינון של 50 מ"ג לפני ביצוע הזרקת בוטוקס משפרת את היעילות של הטיפול ומסייעת להאריך את משך התוצאות.

הסיבה בגללה מומלץ ליטול אבץ לפני הטיפול היא כי בוטוקס שייך לקבוצות אינזמים צינק מטלופוטאינז שאלו זקוקים לאבץ בכדי לפעול בצורה תקינה ומשפר את יעילות של טיפולי בוטוקס.

להתחיל מוקדם – טיפול מונע

אחת הדרכים הטובות ביותר היא טיפול מונע, מומלץ להתחיל את טיפולי בוטוקס בגיל 30 וזאת בכדי למנוע את הופעתם של קמטים חדשים ובנוסף להעלים את הקמטים הקיימים. ישנם מקרים בהם מתחילים את הטיפולים בגילאים מאוחרים, כאשר הטיפול מבוצע בגיל מאוחר השפעת החומר היא איטית יותר מאשר מקרים בהם מתחילים סדרת טיפולים בגיל צעיר.

לא מזריקים בכל המצח

כאשר מגיעים לבצע טיפולים אסתטיים, חשוב מאוד לבחור את המקום שבו נמצא הצוות הרפואי הטוב והמקצועי ביותר. הזרקת בוטוקס במצח נעשית אל מרכז השריר ולא לכל אורך השריר, הזרקה מדויקת כזאת יוצרת את הרמת הגבות והעפעפיים בחלים החיצוניים ומובילה להשגת המראה הרצוי.

האם הזרקת בוטוקס מתאימה לכולם?

ישנם מקרים מאוד נדירים בהם אנשים אינם מגיבים להזרקת בוטוקס, מחקרים בנושא הראו כי מטופלים אלו מתחים נוגדנים לאותו רעלן. בנוסף, ניתן לראות כי ישנם מקרים בהם אנשים אשר אינם מפתחים נוגדנים לרעלן עדיין הטיפול אינו משפיע עליהם והסיבה היא הזרקה לקויה או שימוש בחומרים באיכות ירודה אשר השפעתם של חומרים אלו אינם יעילים מספיק. לכן, כאשר מבצעים הזרקת בוטוקס במצח חשוב לזכור כי הטיפול מתבצע בשני שלבים ולאחר שבועיים מרגע ההזרקה יש להגיע לביקורת ובחינה של השפעות ועד גם אותן השפעות הן לשביעות רצון המטופל.

הפסיכולוג בוטוקס

אחת ההשלכות של בוטוקס היא לא רק שיפור הנראות, אלא מחקרים רבים הראו שמטופלים שמרגישים טוב יותר עם עצמם עולה מצב הרוח שלהם ויחד עם זאת גם ההערכה העצמית ותהליך זה משפר את החיים בכלל של אותם מטופלים.

בוטוקס מוגזם – ממה כדאי להימנע

הבעות הפנים שלנו משקפות את מצב הרוח שלנו, ישנם מקרים בהם מבצעים הזרקת בוטוקס בצורה קיצונית שזאת יוצרת מצב של "פנים קפואות" ואלו שמבצעים הזרקת בוטוקס מוגזמת נראים כחסרי רגשות ולכן, את ההזרקות יש לעשות בהתאמה למבנה הפנים ובדרך שלא תמנע את הבעות הפנים של המטופל.

מה קורה במצח אחרי הזרקת בוטוקס

בכדי לדעת בדיוק כמה זמן מחזיק בוטוקס במצח יש להבין כי בוטוקס הוא חלבון החוסם את הקשר בין העצב לבין השריר ועל ידי כך הוא מנוע את ההתכווצות של השריר וזה יוצר מצב של מתיחת הפנים והעלמת הקמטים. מכיוון ומדובר בחלבון, אחרי ההזרקה הבוטוקס מבצע כמובן את החסימה אך הוא מתפרק לחלקים קטנים יותר שכבר לא יכולים לתת את ההשפעה של שיתוק השריר. אותם חלקים קטנים עוברים תהליך של "מחזור" בתוך הגוף, והגוף עושה בהם שימוש לצרכים אחרים.

מרפאת ד"ר רוק

כל המידע המובא אינו מהווה כל סוג של המלצה לביצוע או ייעוץ רפואי. לצורך קבלת ייעוץ מלא יש לפנות אל מרפאתנו ולקבל ייעוץ מלא בהתאם למצבו האישי של כל מטופל.

רוצים לקבל פרטים נוספים על טיפולים אסתטיים, השאירו פרטים ונחזור אליכם.

מאמרים אחרונים שעלו